Współzawodnictwo Klubów

Realizując postulat Sekretarza KM z końca 2017 roku w sprawie reaktywacji współzawodnictwa klubów sportowych i biorąc pod uwagę fakt, że nowo wybrany przewodniczący KM ogłosił tę sprawę, jako jeden z priorytetów bieżącej kadencji, Komisja Modelarska przeprowadziła wyczerpującą dyskusję i zaakceptowała koncepcję opracowania nowego regulaminu (Uchwała nr KM 58/12/2020) – zastępującego dwa dotychczasowe (tzn. Regulamin całorocznego współzawodnictwa sportowego klubów modelarskich oraz Regulamin całorocznego współzawodnictwa klubów w popularyzacji sportu lotniczego).

Mając na uwadze dalszy rozwój modelarstwa lotniczego i kosmicznego w Polsce, uprawianego w klubach sportowych będących członkami zwyczajnymi AP, Komisja postanowiła zatwierdzić do stosowania projekt Regulaminu współzawodnictwa klubów wraz z gotowym e-Formularzem (oprac. przez Bogdana Wierzbę). Regulamin pozwala oceniać działalność klubów w dwóch obszarach współzawodnictwa oraz ogłaszać ogólnopolski ranking modelarskich klubów sportowych za dany rok. Zakładając, że dla zrównoważonego i trwałego rozwoju modelarstwa, sam sport wyczynowy nie jest wystarczający, nie można zaniedbywać działalności szkoleniowej w klubach, sportu powszechnego i popularyzacji, realizowanej w znacznej mierze siłami własnymi tychże klubów. Ranking tworzony w oparciu o niniejszy regulamin będzie dla klubów elementem motywującym i będzie ogłaszany na koniec każdego roku.

Warto przy okazji podkreślić, dużą zaletę e-Formularza sprawozdawczego. Wyznaczona osoba w danym klubie sportowym otwiera e-Formularz i wpisuje dane po każdej zorganizowanej imprezie, czy też powrocie klubowego kolegi z zawodów, z medalem w garści:). Zawsze po wprowadzeniu danych, na końcu arkusza widnieje bieżący bilans uzyskanych punktów. Innymi słowy, przy odrobinie systematyczności, wprowadzamy pod koniec roku ostatnie dane i natychmiast znamy liczbę punktów i możemy od ręki przesłać plik na wskazany adres. Mamy też wielką nadzieję, że zgodnie z regulaminem, sześć najlepszych klubów otrzyma nagrody. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z nowym regulaminem i uczestnictwa w corocznym współzawodnictwie.

2022 e-Formularz sprawozdawczy

Pobierz arkusz XLS