Współzawodnictwo Klubów

Realizując postulat Sekretarza KM z końca 2017 roku w sprawie reaktywacji współzawodnictwa klubów sportowych i biorąc pod uwagę fakt, że nowo wybrany przewodniczący KM ogłosił tę sprawę, jako jeden z priorytetów bieżącej kadencji, Komisja Modelarska przeprowadziła wyczerpującą dyskusję i zaakceptowała koncepcję opracowania nowego regulaminu (Uchwała nr KM 58/12/2020) – zastępującego dwa dotychczasowe (tzn. Regulamin całorocznego współzawodnictwa sportowego klubów modelarskich oraz Regulamin całorocznego współzawodnictwa klubów w popularyzacji sportu lotniczego).

Mając na uwadze dalszy rozwój modelarstwa lotniczego i kosmicznego w Polsce, uprawianego w klubach sportowych będących członkami zwyczajnymi AP, Komisja postanowiła zatwierdzić do stosowania projekt Regulaminu współzawodnictwa klubów wraz z gotowym e-Formularzem (oprac. przez Bogdana Wierzbę). Regulamin pozwala oceniać działalność klubów w dwóch obszarach współzawodnictwa oraz ogłaszać ogólnopolski ranking modelarskich klubów sportowych za dany rok. Zakładając, że dla zrównoważonego i trwałego rozwoju modelarstwa, sam sport wyczynowy nie jest wystarczający, nie można zaniedbywać działalności szkoleniowej w klubach, sportu powszechnego i popularyzacji, realizowanej w znacznej mierze siłami własnymi tychże klubów. Ranking tworzony w oparciu o niniejszy regulamin będzie dla klubów elementem motywującym i będzie ogłaszany na koniec każdego roku.

Warto przy okazji podkreślić, dużą zaletę e-Formularza sprawozdawczego. Wyznaczona osoba w danym klubie sportowym otwiera e-Formularz i wpisuje dane po każdej zorganizowanej imprezie, czy też powrocie klubowego kolegi z zawodów, z medalem w garści:). Zawsze po wprowadzeniu danych, na końcu arkusza widnieje bieżący bilans uzyskanych punktów. Innymi słowy, przy odrobinie systematyczności, wprowadzamy pod koniec roku ostatnie dane i natychmiast znamy liczbę punktów i możemy od ręki przesłać plik na wskazany adres. Mamy też wielką nadzieję, że zgodnie z regulaminem, sześć najlepszych klubów otrzyma nagrody. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z nowym regulaminem i uczestnictwa w corocznym współzawodnictwie.

Nazwa dokumentu
Data
Plik do pobrania

2022 e-Formularz sprawozdawczy

02.01.2021

Pobierz arkusz XLS

2022 regulamin współzawodnictwa klubów

02.01.2021

Nazwa dokumentu
Data
Plik do pobrania

2021 współzawodnictwo KS – wyniki 

03.02.2022

2021 współzawodnictwo KS – wyniki

03.02.2022

Pobierz skoroszyt XLS

2021 e-Formularz sprawozdawczy

02.01.2021

Pobierz arkusz XLS

2021 regulamin współzawodnictwa klubów

02.01.2021

Nazwa dokumentu
Data
Plik do pobrania

Wyniki współzawodnictwa sportowego Klubów

15.12.2017

Nazwa dokumentu
Data
Plik do pobrania

Wyniki współzawodnictwa sportowego Klubów

15.12.2014

Nazwa dokumentu
Data
Plik do pobrania

Wyniki współzawodnictwa sportowego Sekcji i Stowarzyszeń

19.12.2013

Regulamin współzawodnictwa sportowego

19.12.2013

Strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować pliki cookies lub wyłączyć je w ustawieniach przeglądarki. Więcej
OK, akceptuję