Organizacja AP

Zgodnie ze Statutem AP jednym z ważniejszych zadań naszej Organizacji jest nadzór nad przestrzeganiem przez członków zwyczajnych oraz zawodników, trenerów i działaczy, przepisów dotyczących sportu lotniczego. Druga bardzo ważna i rozległa sfera działalności AP, to organizacja współzawodnictwa sportowego – we wszystkich kategoriach wiekowych. Nowy Statut AP diametralnie zmienił sprawy członkowskie, tzn. osoby fizyczne przestały być członkami zwyczajnymi w Aeroklubie Polskim – teraz członkami zwyczajnymi AP mogą być tylko osoby prawne. Mogą to być Aerokluby Regionalne, Stowarzyszenia i inne organizacje działające w zakresie sportu lotniczego. Ilekroć wspomniane organizacje (osoby prawne) uzyskają „Licencję klubu sportowego”, stają się dla AP klubem sportowym, mogącym brać udział we współzawodnictwie sportowym w danej dyscyplinie sportu lotniczego. Podsumowując, partnerem dla AP i/lub Komisji Specjalnościowej jest przede wszystkim klub sportowy z ważną na dany rok licencją klubu. Pod tym linkiem można zapoznać się z Regulaminem Licencjonowania Klubów Sportowych.

Poniżej dwa filmy prezentujące sport modelarski i samolotowy w naszej Organizacji:

Mistrzostwa Europy modeli latających na uwięzi – Częstochowa 2011

Polish Flying Team – film ukazujący piękno latania rajdowego i precyzyjnego. Został zmontowany z ujęć z całego sezonu. W filmie pokazano kolejne etapy rywalizacji na zawodach: „obliczeniówka” czyli przygotowanie do lotu, latanie po trasie oraz lądowania. W ostatniej secenie można zobaczyć tryumf polskiej drużyny na Mistrzostwach w Słowacji oraz skład polskiej reprezentacji na tych zawodach.