Organizacja AP

Zgodnie ze Statutem AP jednym z ważniejszych zadań naszej Organizacji jest nadzór nad przestrzeganiem przez członków zwyczajnych oraz zawodników, trenerów i działaczy, przepisów dotyczących sportu lotniczego. Z dumą chcielibyśmy podkreślić, że zgodnie z ustawą o sporcie, Aeroklub Polski posiada status POLSKIEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO. Druga bardzo ważna i rozległa sfera działalności AP, to organizacja współzawodnictwa sportowego – we wszystkich kategoriach wiekowych. Nowy Statut AP diametralnie zmienił sprawy członkowskie, tzn. osoby fizyczne przestały być członkami zwyczajnymi w Aeroklubie Polskim – teraz członkami zwyczajnymi AP mogą być tylko osoby prawne. Mogą to być Aerokluby Regionalne, Stowarzyszenia i inne organizacje działające w zakresie sportu lotniczego. Ilekroć wspomniane organizacje (osoby prawne) uzyskają „Licencję klubu sportowego”, stają się dla AP klubem sportowym, mogącym brać udział we współzawodnictwie sportowym w danej dyscyplinie sportu lotniczego. Podsumowując, partnerem dla AP i/lub Komisji Specjalnościowej jest przede wszystkim klub sportowy z ważną na dany rok licencją klubu. Pod tym linkiem można zapoznać się z Regulaminem Licencjonowania Klubów Sportowych.

Tu znajdziecie pliki zawierające aktualne (2019) logo Aeroklubu Polskiego – w kilku wersjach, które mogą być stosowane. Nie jest to „katalog identyfikacji wizualnej” naszej organizacji, tylko samo logo. Warto jednak pamiętać o podstawowych zasadach z projektowania grafiki, tzn. zadbać o tzw. pole eksploatacji. Chodzi o to, by zawsze zadbać o zachowanie niezbędnych „marginesów” wokół logo (jako całości). Wielkość umownego tła, na którym umieszczamy kompletne logo (innymi słowy tego pola eksploatacji) powinna być o 1/4 wysokości całkowitej większe, z góry i z dołu, w kierunku pionowym. Analogicznie o 1/4 szerokości całkowitej większe, z lewej i prawej trony, w kierunku poziomym. 

Poniżej dwa filmy prezentujące sport modelarski i samolotowy w naszej Organizacji: Mistrzostwa Europy modeli latających na uwięzi – Częstochowa 2011 oraz film Polish Flying Team ukazujący piękno latania rajdowego i precyzyjnego. Został zmontowany z ujęć z całego sezonu. W filmie pokazano kolejne etapy rywalizacji na zawodach: „obliczeniówka” czyli przygotowanie do lotu, latanie po trasie oraz lądowania. W ostatniej secenie można zobaczyć tryumf polskiej drużyny na Mistrzostwach w Słowacji oraz skład polskiej reprezentacji na tych zawodach.

 
 

Strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować pliki cookies lub wyłączyć je w ustawieniach przeglądarki. Więcej
OK, akceptuję