Kluby sportowe

Wszystkie aktualne informacje dotyczące Licencji Klubu Sportowego (LKS) opublikowane są na stronie Aeroklubu Polskiego – zakładka „Działalność Sportowa / Licencje / Licencje klubów sportowych”. Znajdziemy tam między innymi: Regulamin licencjonowania klubów sportowych, formularz wniosku o wydanie LKS, cennik za wydanie LKS, a także aktualne zestawienie wydanych LKS.

Kursy doskonalące dla przedstawicieli Modelarskich Klubów Sportowych
Tradycyjnie, po zakończeniu sezonu, przedstawiciele społeczności modelarskiej spotykają się by podsumować mijający rok i przyjąć ustalenia odnośnie kolejnego sezonu. Okazją do takich spotkań są coroczne kursy doskonalące (tzw. odprawy). W kilku zdaniach relacjonujemy kurs, który się odbył w dniach 3-5 listopada 2017 r. we Włocławku, w Pensjonacie „Michelin”. W kursie udział wzięli przedstawiciele Modelarskich Klubów Sportowych, członkowie Komisji Modelarskiej AP oraz Trenerzy – Asystenci TKN do spraw poszczególnych kategorii modelarstwa lotniczego i kosmicznego. W ramach kursu odbyło się również spotkanie modelarzy z zaproszonymi gośćmi, w tym między innymi: Wiktorem Wyszywaczem – członkiem Zarządu Aeroklubu Polskiego, Jarosławem Darskim – Głównym Specjalistą Działu Sportu z Aeroklubu Polskiego oraz Krzysztofem Hilbrychtem – członkiem Podkomisji CIAM FAI ds Dronów. Tradycyjnie już, obecność pełnego składu Komisji Modelarskiej była okazją do posiedzenia Komisji i podjęcia wielu uchwał dotyczących szkolenia i sportu, jak również spraw zgłoszonych we wnioskach formalnych. Nowością tegorocznego kursu była ekspozycja modeli, którą można nazwać „Modelarze Modelarzom”. Inicjatorem wystawy był Marek Dominiak, który zaprosił zawodników startujących w poszczególnych konkurencjach do przywiezienia i zaprezentowania swoich modeli zawodniczych w największej sali ośrodka „Michelin”. Koledzy przywieźli bardzo dużo interesujących modeli wyczynowych. Wystawa cieszyła się wielkim zainteresowaniem wszystkich uczestników. Robieniu zdjęć i wymianie doświadczeń nie było końca. Pomysł wystawy, to absolutny „strzał w dziesiątkę”. Osoby zainteresowane zapraszamy do zapoznania się z Protokółem z posiedzenia Komisji Modelarskiej i spotkania z przedstawicielami klubów modelarskich i podjętymi uchwałami KM – zakładka „Uchwały Komisji” oraz do obejrzenia galerii zdjęć (tekst i zdjęcia: Bogdan Wierzba).

Nazwa dokumentu
Data
Plik do pobrania

Jednolita, europejska przestrzeń dla wszystkich

2021

Nazwa dokumentu
Data
Plik do pobrania

Nazwa dokumentu

2020

Pobierz PDF

Nazwa dokumentu
Data
Plik do pobrania

Nazwa dokumentu

2020

Pobierz PDF

Nazwa dokumentu
Data
Plik do pobrania

Nazwa dokumentu

2020

Pobierz PDF

Nazwa dokumentu
Data
Plik do pobrania

2017 klubowa klasyfikacja medalowa MŚ, ME, PŚ

2017

2017 klubowa klasyfikacja medalowa MP

2017

Nazwa dokumentu
Data
Plik do pobrania

Nazwa dokumentu

2016

Pobierz PDF

Strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować pliki cookies lub wyłączyć je w ustawieniach przeglądarki. Więcej
OK, akceptuję