Nasza misja

Zmiany organizacyjne i strukturalne w naszym Stowarzyszeniu, jakie się dokonały w ostatniej dekadzie sprawiły, że ciężar – nazwijmy to „obsługi” polskiego modelarstwa, sukcesywnie przemieszcza się w stronę działaczy społecznych. Aktualnie praca w Komisji, która zgodnie z „Regulaminem komisji specjalnościowych” jest ciałem doradczym Zarządu Aeroklubu Polskiego, to nie tylko planowanie strategii rozwoju danej dyscypliny i współpraca z Zarządem AP , ale coraz częściej wspomaganie skromnego Biura różnymi opracowaniami. Tak więc, gdyby nie dobra wola i zaangażowanie członków Komisji, to nie wiadomo jaka aktualnie byłaby kondycja polskiego modelarstwa i będzie za kilka lat.

Naszą misją jest troska o wzrost zainteresowania modelarstwem wśród dzieci i młodzieży, rozwój klubów i szkolenia, organizowanie współzawodnictwa sportowego we wszystkich kategoriach wiekowych – w kraju i na zawodach międzynarodowych, jak też organizowanie imprez najwyższej rangi (tzn. mistrzostw świata i Europy oraz zawodów do Pucharu Świata). Interesy środowiska modelarskiego na zewnątrz (zwłaszcza na forum międzynarodowym), Komisja Modelarska „pilnuje” poprzez Delegatów do FAI CIAM i FAI CIEA, jak też za pośrednictwem polskich Ekspertów FAI.

Z programu wyborczego Jerzego Bonieckiego, obecnego przewodniczącego Komisji Modelarskiej AP, dowiadujemy się, że na podstawie ustawy z dnia 13 czerwca 2013 (poz. 829) o zmianie ustaw regulujących wykonywanie niektórych zawodów, planowane jest zorganizowanie szkolenia osób zainteresowanych uprawnieniami instruktorskimi. Inną ciekawą sprawą jest zapowiedź przewodniczącego, że klubom organizującym zawody międzynarodowe będzie udzielana wszechstronna pomoc. Działalność sportową Komisja Modelarska opiera na Trenerach, którzy pełnią funkcje asystentów Trenera Modelarskiej Kadry Narodowej. Oprócz wielu obowiązków, Komisja ma cały wachlarz kompetencji decyzyjnych, które wprost wynikają ze wspomnianego Regulaminu KS (§ 3).

Strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować pliki cookies lub wyłączyć je w ustawieniach przeglądarki. Więcej
OK, akceptuję