Misja Komisji Modelarskiej Aeroklub Polskiego

1. Komisja Modelarska będzie reprezentować i zaspakajać oczekiwania modelarzy lotniczych i kosmicznych we wszystkich klasach i kategoriach wiekowych wobec władz Aeroklubu Polskiego , władz samorządowych i państwowych i szeroko rozumianych sponsorów.
  2. Komisja Modelarska będzie rozwijała i popularyzowała modelarstwo lotnicze i kosmiczne poprzez szerokie szkolenie instruktorów oraz tworzenie warunków do zwiększenia sieci modelarni i klubów  a także  pozyskania środków finansowych niezbędnych do ich powstania i funkcjonowania.
  3. Komisja Modelarska będzie organizowała i prowadziła współzawodnictwo sportowe w modelarstwie lotniczym i kosmicznym.
  4. Komisja Modelarska będzie dokładała starań aby utrzymać najwyższy światowy poziom sportowy polskiego sportu w modelarstwie lotniczym i kosmicznym.