CIAM Flyer – PL

CIAM-Flyer_2-2012_PL_R1 s1Za zgodą Redaktora Emila Ch. Giezendannera oraz dzięki Markowi Dominakowi, który przełożył teksty oryginalne na język polski, zamieszczamy poniżej inauguracyjny numer polskiego wydania CIAM-Flyer’a. Myślą przewodnią numeru 2/2012 tego interesującego wydawnictwa jest „Historia Modeli Kosmicznych – 50 lat w FAI”. Wszystko zaczęło się tak: George Harry Stine, młody profesionalista od rakiet z White Sands Proving Ground z Nowego Meksyku (USA) i jego współpracownik Orvil Carlslile (szewc z Nebraski) wymyślili w 1957 roku nowe hobby – modele rakiet napędzane małymi silniczkami na na paliwo stałe, proch strzelniczy. Wkrótce potem powstało pierwsze stowarzyszenie Krajowe Stowarzyszenie Rakietowe (NAR) – a jego działalność została ujęta w pierwszych przepisach – słynnej „Różowej Księdze“. Jak dalej poukładała się ta interesująca historia, dowiecie się z lektury całego CIAM-Flyera.

CIAM Flyer_2-2012_PL_R1

CIAM Flyer @ FAI.com