Skład Komisji

Rok 2019

W związku z rezygnacją Jerzego Bonieckiego z funkcji przewodniczącego KM, odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Komisji Modelarskiej w dniu 25 października 2019 r. w Warszawie, z udziałem Sekretarza Generalnego AP Piotra Czarneckiego. W tajnym głosowaniu wybrano nowego przewodniczącego. Stosunkiem głosów 7:2 na przewodniczącego wybrano Bogdana Wierzbę – dotychczasowego, wieloletniego sekretarza KM. Dziękując za zaufanie, Bogdan Wierzba zaznaczył, że liczy na większą aktywność wszystkich członków Komisji i podkreślił, że priorytetowym zagadnieniem na najbliższą przyszłość będzie odbudowa kanału komunikowania się ze środowiskiem – za pomocą nowej strony internetowej MODELARSTWO, będącej integralnym blokiem strony internetowej Aeroklubu Polskiego. Drugim „priorytetem” będzie wprowadzenie nowego regulaminu, który pozwoli na kompleksową ocenę działalności klubów sportowych. Otrzymany ranking klubów będzie podstawą dla Zarządu AP w sprawie nagradzania 6 najlepszych klubów. Skład Komisji po wyborach nowego przewodniczącego i osób funkcyjnych prezentujemy poniżej:

1. Bogdan Wierzba – Przewodniczący Komisji,
  2. Marek Dominiak – Wiceprzewodniczący, Skarbnik i Delegat do FAI,
  3. Ewa Dudziak-Przybytek – Sekretarz,
  4. Jerzy Boniecki – Trener Kadry Narodowej,
  5. Michał Gryglas – Członek,
  6. Henryk Krupa – Członek,
  7. Wojciech Lesiuk – Członek,
  8. Norbert Suwała – Członek,
  9. Janusz Zdulski – Członek.

Na wniosek Przewodniczącego Komisji Modelarskiej Zarząd Aeroklubu Polskiego, w dniu 9 września 2019 r. podjął uchwałę Nr 176/XX/2019 w sprawie uzupełnienia składu Komisji Modelarskiej. Nowym członkiem został Janusz Zdulski. Skład uzupełnionej Komisji prezentujemy poniżej:

5. Michał Gryglas – Członek,
  6. Henryk Krupa – Członek,
  7. Wojciech Lesiuk – Członek,
  8. Norbert Suwała – Członek,
  9. Janusz Zdulski – Członek.

Rok 2018

Na wniosek Komisji Modelarskiej Zarząd Aeroklubu Polskiego, w dniu 9 października 2018 r. podjął uchwałę Nr 55/XX/2018 w sprawie uzupełnienia składu Komisji Modelarskiej. Nowym członkiem został Michał Gryglas. Skład uzupełnionej Komisji prezentujemy poniżej:

Korespondencję do do członków Komisji Modelarskiej prosimy kierować na poniższy adres: komisja.modelarska@aeroklubpolski.pl

Zarząd Aeroklubu Polskiego podjął uchwałę nr 592/XIX/2018, w dniu 28 lutego 2018 w sprawie powołania składu Komisji Modelarskiej na kolejną kadencję. Poniżej podajemy skład nowej Komisji Modelarskiej:

Rok 2017

Rok 2016

2016_Sprawozdanie roczne KM

Rok 2015

Na inauguracyjnym posiedzeniu Komisji Modelarskiej w dniu 4 grudnia br. w Kruszynie, po wyborach na kolejną 2-letnią kadencję, Przewodniczący przedstawił oficjalny skład Komisji, zatwierdzony uchwałą Zarządu Aeroklubu Polskiego – nr 273/XIX/2015 z dnia 21.11.2015 r. W wyniku dyskusji członkowie KM jednogłośnie opowiedzieli się za niepowoływaniem funkcji wiceprzewodniczącego argumentując, że Przewodniczący będzie delegował wybraną osobę, gdy zajdzie taka potrzeba. Poniżej skład nowej Komisji Modelarskiej AP:

Rok 2014

W związku z rezygnacją Kolegi Pawła Prausa z funkcji członka KM, poniżej podajemy aktualny skład Komisji:

2. Henryk Krupa – Wiceprzewodniczący,
  3. Bogdan Wierzba – Sekretarz,
  5. Wojciech Frąk – Członek,
  6. Norbert Suwała – Członek.

Jednocześnie dziękujemy Koledze Pawłowi za wkład pracy na rzecz polskiego modelarstwa.

Rok 2013

W dniu 18 listopada 2013 r. Zarząd Aeroklubu Polskiego uchwałą nr 576/35/XVIII/2013 powołał nowe Komisje Specjalnościowe Aeroklubu Polskiego w pełnych składach. Formalnie to właśnie od tej daty liczy się dwuletnia kadencja powołanych komisji. Poniżej prezentujemy skład Komisji Modelarskiej Aeroklubu Polskiego:

2. Henryk Krupa – Wiceprzewodniczący,
  3. Bogdan Wierzba – Sekretarz,
  5. Wojciech Frąk – Członek,
  6. Paweł Praus – Członek,
  7. Norbert Suwała – Członek..