Kategoria F1

Zgodnie z Kodeksem Sportowym FAI kategoria modelarstwa lotniczego jest pojęciem bardziej ogólnym i zwykle obejmuje kilka klas – zwanych też konkurencjami. Tak więc określenia klasa i konkurencja możemy traktować i używać jako równoznaczne. Informacje na temat kategorii modelarstwa oraz ilości klas / konkurencji w poszczególnych kategoriach, podane są w tabelarycznych zestawieniach pn. Lista konkurencji modelarskich, w których może być prowadzone współzawodnictwo seniorów  oraz analogiczna lista dotycząca zawodów dla dzieci i młodzieży.

Osoby nie będące zawodnikami, które chciałyby bliżej poznać poszczególne rodzaje modeli latających odsyłamy do strefy Modele i Media – na samym dole naszej strony, gdzie prezentujemy wiele ciekawych zdjęć obrazujących piękno i charakter sportowego modelarstwa lotniczego i kosmicznego.

Strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy dostosować stronę do Twoich potrzeb. Możesz zaakceptować pliki cookies lub wyłączyć je w ustawieniach przeglądarki. Więcej
OK, akceptuję